VŠECHNY BARVY NADĚJE aneb jak Haiti (ne)přichází o školáky

Pondělí 9 říjen 2017 Celý den

do

Středa 25 říjen 2017 Celý den

V průběhu měsíce října si můžete v 1. patře TF prohlédnout výstavu VŠECHNY BARVY NADĚJE aneb jak Haiti (ne)přichází o školáky.

Výstava vznikla pod záštitou Arcidiecézní Charity Olomouc (ACHO).  ACHO se na Haiti od roku 2005 zaměřuje na pomoc těm nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel v těžce dostupných oblastech, které stojí mimo zájem vlády a dalších organizací. Soustředí se především na zvýšení vzdělanosti, zlepšení zdraví, zemědělství a komunitní rozvoj. ACHO se také podílela na humanitární pomoci po ničivém zemětřesení v roce 2010, které zachvátilo hlavní město Port-au- Prince včetně okolních oblastí, a vyžádalo si přes 250 000 obětí. Soubor fotografií vznikl v rámci monitorovací cesty na Haiti na podzim 2015.

Autor Jiří Pasz - vystudoval Humanitární pomoc a sociální práci v Olomouci a Mezinárodní rozvojová studia v Utrechtu. Pracoval jako sociální pracovník s Romy, na prevenci korupce v ČR, či na destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Fotil pankáče v Barmě, psal o dětských vojácích v Ugandě a točil dokument o prostitutkách v Nepálu. Specializuje se na lidská práva a zvyšování povědomí o humanitárních a rozvojových problémech.

Kde
České Budějovice, Kněžská 8, budova Teologické fakulty JU v ČB, 1. patro
Přidat událost do kalendáře
iCal

MENU